top of page

Mijn Motto: Happy Home!

Als ouders durven te leven, dan durven kinderen dit ook

IMG_2010 2.JPG

Wij hebben de controle, al lijkt het soms van niet. Neem zelf het roer van je leven in handen, niet uit angst, maar uit liefde.

Jouw koers is uniek.

Durf te leven!

Curriculum Vitae
Ik ben in Nederland als stagiaire Cultureel Maatschappelijk Werkster gestart aan mijn loopbaan in de schuldhulpverlening. Nadat ik mijn Bachelor diploma had behaald heb ik gewerkt met ouders waarbij de kinderen kampten met een psychiatrische stoornis en/of een somatische aandoening. Vervolgens ben ik aan het werk gegaan in de pleegzorg en de jeugdbescherming. Mijn stage (Master of Science) heb ik ook voldaan bij de pleegzorg en de jeugdbescherming en daarbij heb ik mijn basisaantekening Diagnostiek behaald (let op: ik ben niet bevoegd om diagnoses te stellen). Gedurende periode stapten mijn man en ik in de maatschap van het familiebedrijf en werd ik naast mijn werk in jeugdzorg ook agrarisch ondernemer in de pluimvee sector en de paarden-houderij. In de jeugdzorg kreeg ik de mogelijkheid aangereikt om onderzoek te doen en mijn interesse groeide op het gebied van onderwijs. Ik kwam in dienst als docent bij de Universiteit van Amsterdam op de afdeling Pedagogische Wetenschappen, specialisatie Forensische Orthopedagogiek voor de Bachelor en Master en ik doceerde ook aan de Noordelijke Hogeschool Leeuwarden voor de opleiding Maatschappelijk Werk en Dienstverlening. In deze periode startte ik mijn eigen bedrijf Loving Caring Advies en Onderzoek en participeerde ik in het netwerk van zelfstandig ondernemers Jeugd Advies Noord (JAN). Mijn promotie traject is gestart in 2017 en hiervoor heb ik reeds samengewerkt met de Jeugdbeschermingsorganisatie Highland Shores Children's Aid in Belleville, Canada aan mijn project genaamd "Meet the Parents" over (traumatische) ingrijpende levensgebeurtenissen bij ouders, kind-veiligheid en de kwaliteit van de werkrelatie met de Jeugdzorgwerker. Sinds December 2018 opende ik mijn deuren van mijn praktijk Parenting Practice Loving Caring in Renfrew, Canada. 


Registratie

De Universiteit van Toronto heeft mijn master opleiding beoordeeld en bevestigd dat mijn Master Diploma behaald aan de Universiteit van Amsterdam wordt erkend in Canada (27 Juni, 2018). Ik ben aangesloten bij de de Ontario Association of Consultants, Counsellors, Psychometrists and Psychotherapists OACCPP. De CASW bevestigde dat mijn kwalificaties gelijk zijn aan een Canadese Master Maatschappelijk Werk en Dienstverlening (24 mei 2019), waardoor ik officieel geregistreerd ben onder registratienummer 833525 bij het Ontario College of Social Workers en Social Service is OCSWSSW (Juli 10, 2019).


Vergoeding zorgverzekering
De kosten voor mijn diensten worden doorgaans altijd vergoed door de Canadese zorgverzekering, vergoeding via Nederlandse zorgverzekering maatschappijen heb ik nog geen ervaring mee.

Biografie

In Nederland ben ik opgegroeid als boerendochter in een klein dorp genaamd It Heidenskip in de provincie Friesland. Samen met mijn man Klaas en dochter Ilse emigreerde ik in Maart 2017 naar Renfrew, Ontario in Canada. Onze zoon Nick is geboren in Canada. Mijn man is monteur in de landbouw- en grootgrond-verzet machines en agrarisch ondernemer. Sinds de emigratie werkt hij als monteur bij Toromont Industries in Kanata en werken we mee op het boeren familie bedrijf. Mijn ouders, samen met mijn broer en zijn familie zijn melkveehouders in Renfrew. Mijn jongste broer en zijn vrouw en mijn schoonzus en haar man en kinderen wonen in Nederland. 

Ik ben gek op de natuur, dieren - met name mijn Arabisch paard 'Jody' en onze hond 'Pug', wandelen, toneel, muziek, haken/knutselen en boven alles om samen een gelukkige familie te zijn!

 

Johanna Bakker - de Vries BSW, MSc, RSW
Maatschappelijk Werker
Forensisch Orthopedagoog

Geboren: 13 December 1984, Sneek in Nederland

Getrouwd: 17 Juni 2004, Klaas de Vries

Kinderen: Ilse 22 Juni 2014 - Nick 13 Januari 2018

                                                       

                                                                                                 


                                                                                                      

                                                                                                              

My Motto: Knowledge is Power!

Let's get started on your healing journey today

IMG_1735.heic
IMG_2514.HEIC

My Motto: See The Bigger Picture!

"Just because no one else can heal or do your inner work for you, doesn't mean you can, should, or need to do it alone". - Lisa Olivera

IMG_4794_Original.HEIC

I am no stranger to therapy and know exactly how it feels to be sitting in the client’s seat! As a ‘well-seasoned’ client, my desire to help others with what they are going through has propelled me forward, through some difficult life challenges, to a place where I am ready to walk alongside others on their own healing journeys. I am thankful for all of the life struggles I have experienced, as they have all made me into a better person. Without those hard life lessons, I wouldn't be the therapist I am today!

 

I value honesty, vulnerability, and authenticity, both in and out of the therapy room. I believe in being a human first and approach my clients from a personable perspective. If you are looking for a safe space to confide and process your hurts, habits, and hang-ups – I will hold that space for you. I love all things real and raw and will be as patient as necessary, encouraging you to take the lead with how much and how fast you choose to open up and be vulnerable. I hold space and grace for one and all.

I was born and raised right here in Renfrew, Ontario and this is where I first grasped onto the idea that I wanted to become a counsellor. I remember sitting in a Grade 12, Challenge and Change in Society class, thinking "this is what I want to do with my life". 

 

I embarked on my psychotherapy journey, earning a Bachelor of Arts (Hons) in Behavioural Psychology from St. Lawrence College, cultivating a deep appreciation for how individuals’ thoughts, feelings (emotions), and behaviours influence and interact with one another. I enjoy dipping my toes in a vast array of theoretical orientations, including but not limited to Cognitive Behavioural Therapy (CBT), Dialectical Behaviour Therapy (DBT), Internal Family Systems (IFS), Humanistic, Existential, Gestalt, and Narrative therapies, providing an eclectic approach for my clients. I do not believe in a "one size fits all" approach and I individually tailor my work with each and every client. I believe that everyone has the right to feel welcomed entirely, just as they are and met exactly where they are at. No masks required. No judgment given. Solely met with grace and compassion. 

 

I am currently pursuing my Master of Arts in Counselling Psychology (MACP) degree at Yorkville University and have worked in a variety of helping professions with a variety of populations, ranging from young children to geriatric individuals. 

 

When not partaking in therapy-related things, I find myself trying to be outdoors in nature as much as possible, playing volleyball (or any sport for that matter), reading (more often than not psychology-based content), eating everything under the sun (being the foodie that I am), indulging in the odd Netflix binge here and there (who doesn't?), and navigating the world of being a young and single mother to my one-year-old son (talk about building resiliency).

 

I am delighted to contribute my compassion and knowledge to Mental Care and I am thrilled to be joining Johanna and Tanya at this practice. I look forward to supporting you on your very own transformative journey toward healing and personal growth. For those seeking a genuine, humorous, kind-hearted soul who believes and sees the best in people (and accepts food as a method of payment *totally kidding*) - I'll be here waiting. A compassionate set of listening ears is available to you and I encourage you to take advantage of that opportunity. All it takes is one step forward, one day at a time, one moment at a time - you don't need to have all the answers!

 



I am a Registered Psychotherapist (Qualifying) with the College of Registered Psychotherapists of Ontario (CRPO) (#15731) and holds membership with the Canadian Counselling and Psychotherapy Association (CCPA). 


Take care - sending love and compassion to you all! 

Jacqueline Gauvreau, BA, MACP Candidate
Registered Psychotherapist (Qualifying) 
Seeing The Bigger Picture Psychotherapy - Mental Care

                                                                                                                                                                                                                  

bottom of page